ඔයා කොහොමද පෑඩ් තෝර ගන්නේ? – කෙල්ලෙක් වුණාම දැන ගන්නම ඕන

සනීපාරක්ෂක තුවා වර්ග රාශියක්වෙළඳ පොළට ගියාම ඔබට මිලදී ගන්න පුළුවන් නමුත් ඔබ තෝරා ගන්නා සනීපාරක්ෂක තුවා වර්ගය ඔබේ ශරීරයට සහ ඔබේ කාල පරිච්ඡේදයන්ට වඩාත් සුදුසු කියන දේ පිළිබඳ ඔබ සැලකිලිමත් විය යුතුමයි. ඒක ඔබේ පෞද්ගලික කැමැත්ටත් වඩා සෞඛ්‍යආරක්ෂිතව හිතලා තීරණය කළ යුතුයි.

මෙය ඔබේ සමේ වර්ගය, ශරීර හැඩය සහ ප්‍රවාහය වැනි සාධක මත රඳා පවතිනවා. ඉතිං ඔබට ගැලපෙනම සනීපාරකෂක තුවා වර්ගය තෝර ගන්නේ කොහොමද කියලා කියලා දෙන්න අපි හිතුවා.

ඔබේ ඔසප් චක්‍රය ගැන දැනුවත් වෙන්න

ඔබේ ඔසප් චක්‍රය අවබෝධ කර ගැනීම ඉතාමත් වැදගත්. ඒ සඳහා නිවැරදි පෑඩ් එකක් තෝරා ගැනීම මෙහෙි පළමු පියවර වේ. ඔසප් කාල පරිච්ඡේදය පුරාම ඔබේ රැධිර වහනය ඒකාකාරීව හරියටම සමාන නොවේ. එමනිසා, සනීපාරක්ෂක තුවා එකක් තෝරා ගැනීම සඳහා ඔබේ ශරීරයේ හා ඔසප් චක්‍රයේ සිදුවන වෙනස්කම් පිළිබඳව සොයා බැලිය යුතුය. එක් චක්‍රයක් සඳහා ඔබට ඇත්ත වශයෙන්ම පෑඩ් කීයක් අවශ්‍ය දැයි දැන ගැනීම ද වැදගත් ය.

සංයුතිය

සනීපාරක්ෂක තුවා නිශ්පාදනය සදහා භාවිතා වන ද්‍රව්‍ය පිළිබඳව සොයා බලන්න. බොහෝ කාන්තාවන් උපකල්පනය කරන්නේ ඔවුන්ගේ සනීපාරක්ෂක තුවා සුමට නම් එය ඉතාමත් හොඳ බවය. නමුත් එය එසේ නොවේ. ඔවුන්ගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට සමේ කුෂ්ඨ හා ආසාදන ඇති විය හැක, විශේෂයෙන් ප්ලාස්ටික් වැනි ඉහළ තට්ටුවක් ඇති සනීපාරක්ෂක තුවා නිසා මේ රෝගාබාධ හට ගනී. එබැවින්, ඔබ මිලදී ගන්නා දේ පිළිබඳව කුඩා පර්යේෂණයක් කළ යුතුය. මෘදු පමණක් නොව සමට හිතකර මෙන්ම ඔබේ සමට සුදුසු නිශ්පාදන ද්‍රව්‍ය එහි ඇත් දැයි සොයා බලන්න. ඔබට සංවේදී සමක් ඇත්නම් සහ ආසාදනවලට ගොදුරු වේ නම් මේ ගැන සැලකිලිමත් විය යුතුමයි. සියලුම සම වර්ග සඳහා වඩාත් සුදුසු වන්නේ කපු සනීපාරක්ෂකතුවාය.

දිග සහ ප්‍රවාහය

ඔබට රුධිර වහනය සිදුවන ආකාරය අනුව සනීපාරක්ෂකතුවා මිලදී ගත යුතුය. මුල් දින කිහිපය ඔබට සාමාන්‍ය ප්‍රමාණයේ තුවායක්භාවිතා කළ හැකකියි. නමුත් ඔබට වැඩි රුධිර වහනයක් සිදු වන්නේ නම්, ඒ සඳහා ප්‍රමාණවත් වර්ගයක් තෝරා ගැනීමට සැලකිලිමත් වන්න. එමෙන්ම ශරීරයේ හැඩයඅනුව තෝරා ගත යුතුයි. ඔබට පුළුල් උකුලක් ඇත් නමි ආරක්ෂා සහිත දිග පෑඩ් එකක් අවශ්‍යද යන්න හෝ සාමාන්‍ය එකක් අවශ්‍යද යන්න පිළිබඳව අවධානය යොසු කරන්න. ඔබ නිදා සිටියදී පිටිතට ගලා ඒම වැළැක්වීම සඳහා දිගක් සහ පළලක් ඇති විශේෂ රාත්‍රී පෑඩ් ඇත.

විවිධත්වය

ඔබේ ඇඳුම් සහ යට ඇඳුම් මෙන්ම, මෙම කාලය සමඟ කටයුතු කිරීමට පහසු කිරීම සඳහා බොහෝ නිෂ්පාදන වෙළඳපොළ තුළ තිබේ. එමෙන්ම ඔබගේ භාවිතය සහ මනාපය මත පදනම්ව බොහෝ විකල්ප තිබේ. ඔබට අවශ්‍ය සැබවින්ම කෙටි හා සිහින් පෑඩ් එකක් හෝ ස්ථරයක් කිහිපයක් අවශ්‍යද යන්න, නැතහොත් ඔබට අමතර විශාල ප්‍රමාණයක් හෝ සාමාන්‍ය ප්‍රමාණයේ, පියාපත් සහිත, පියාපත් නොමැතිව යන්න ඔබේ කැමැත්ත මත තෝරා ගත හැකිය.

හොඳ අවශෝෂණය

පෑඩ්වල අවශෝෂණ ධාරිතාව ඔබට අමතර අවශෝෂක පෑඩ් එකක් හෝ සාමාන්‍ය පෑඩ් එකක් අවශ්‍ය දැයි තීරණය කිරීමට ඉඩ දෙයි. පෑඩ් සඳහා ප්රධාන සාධකය වන්නේ පසු ප්රවාහයක් හෝ කාන්දුවීමක් නොමැතිව රුධිර ප්රවාහය අවශෝෂණය කර ගැනීමයි. සමහර කාන්තාවන් විවිධ අවශෝෂණ සහිත පෑඩ් වර්ග දෙකක් භාවිතා කරයි – එකක් ඔවුන්ගේ බර දින රැකබලා ගත හැකි අතර සැහැල්ලු දින සඳහා සැහැල්ලු අවශෝෂණ තුවායක්.

උරා ගැනීම අතින් වඩාත්ම සුදුසු වීම

සනීපාරක්ෂකතුවාවල තෙතමනය උරා ගැනීමේ ධාරිතාව ඔපිළිබඳව සැලකිලිමත් වන්න. පෑඩ් සඳහා ප්රධාන සාධකය වන්නේ පසු ප්රවාහයක් හෝ කාන්දුවීමක් නොමැතිව රුධිර ප්රවාහය අවශෝෂණය කර ගැනීමයි. සමහර කාන්තාවන් විවිධ අවශෝෂණ සහිත සනීපාරක්ෂකතුවා වර්ග දෙකක් භාවිතා කරයි .

ජීවන රටාව

සමහර විට පෑඩ් එකක් පැළඳීම ශරීර වර්ගය මත පමණක් නොව ඔබ කරන ක්‍රියාකාරකම් මත ද රඳා පවතී. ඔබගේ දෛනික ක්‍රියාකාරකම්වල හෝ මෙම කාල පරිච්ඡේදයේ දිනට වැටෙන ක්‍රියාකාරකම්වල ස්වභාවය අනුව ඔබ පෑඩ් පැළඳිය යුතුය. නිදසුනක් වශයෙන්, ඔබට ව්‍යායාම පංතියක් කරන්නේ නම් වැඩිපුර අවශෝෂක ධාරිතාවයක් ඇති පියාපත් සහිත සිහින් පෑඩ් භාවිතා කරන්න.

ඉතිං මේ කියපු දේවල් ගැන හිතලා ඔයා සනීපාරක්ෂක තුවා මිලදී ගැනීමේදී ඔබට ඒ ගැන විශ්වාසයකින් යුතුව මිලදී ගැනීමට හැකියාවක් ලැබෙයි කියලා විශ්වාස කරනවා.

එහිද තවදුරටත් සැලකිලිමත් විය යුතු කරුණු කිහියක්ම තිබෙනවාත ඉතිං මේ දේවල් ඔබට වැදගත් වේවී කියලා අපි හිනවා..

සෑම විටම කපු සනීපාරක්ෂකතුවා වර්ගයක් තෝරා ගන්න.
ආසාදනයක් වළක්වා ගැනීම සඳහා සෑම පැය 4-5 කට පෑඩ් මාරු කරන්න

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required